Tüm Blog Yazıları

Kahve Falı İçin Püf Noktaları

Kahve Falı İçin Püf Noktaları

Türk kültürü içerisinde kahvenin yeri şüphesiz ki çok önemli.

Düzenli kahve içenlerin yanı sıra önemli günlerde ya da aile üyelerimizle / arkadaşlarımızla birlikte kahve içmek bizim için değerli bir olgu. Mesela bizim için önemi yadsınamaz bir etkinlik olan kız isteme ritüelinde de kahvenin hatrı sayılır bir yeri mevcut. Hâl böyleyken kendisi ülkemizde yetişmezken bile dünyaya ırkımızın adıyla yayılmış kahvenin gelenek ve göreneklerimizdeki yerini artık siz düşünün.

Kahve içme eyleminin yanı sıra bittikten sonra kahvenin telvesi de bizim için ayrı bir değere sahip. Kimileri telvenin cildimize çok iyi geldiğinden bahseder ve yüzümüze sürdüğümüzde cildimize farklı bir parlaklık kazandırdığını iddia edenlerimiz de var. Telvenin ayrıca “geleceği okuma, gelecekten haberdar olma” gibi bir sorumluluğu da var ve bu kahve falına bakma işinden de zevk aldığımız doğrudur.

 

Kahve Falı Nasıl Bakılır?

Peki kahve falını iyi okuyup anlamlandırmak mümkün mü? Hangi figür neyi ifade eder? Gelin bu konuyu birlikte irdeleyelim.

Şanslılık, Kararsızlık ve Hayatımızdaki Engeller

Fincanın içindeki telvelerin oluşturmuş olduğu simgeler net bir şekilde ve belirgin ise şanslı olduğumuz anlamına geliyormuş. Telvenin oluşturduğu şekil ve semboller belirsiz ve zayıfsa hayatımızda kararsızlık ve engel fazla oluyormuş.

Fincanın Sapı Aslında Yaşanılan Mekanı Temsil Eder

Kahveyi içtiğimiz fincanın sapı, falına bakılan kişinin evini ve çevresini gösterir. Bu nedenle bir şekil sapa ya da bir başka deyişle haneye yakın yerde ise olayın meydana gelme olasılığı o kadar yakın zamandadır.

Fincanın Her Ayrı Bölgesi Farklı Bir Zamanı Gösteriyor

Fincanın değişik bölgelerine bakarak gerçekleşecek olayların zamanını kestirebilirsiniz. Mesela fincanın ağız kısmı, içinde bulunduğumuz zamanı ya da birkaç gün veya hafta içinde gerçekleşebilecek şeyleri temsil eder. Kenar kısımları geleceği tahmin etmede kullanılır. Fincanın dibi ise çok yakın bir geleceği temsil eder.

Fal İçinde Çıkan Harfler

Harfler çevremizde bulunan akraba, arkadaş ya da yakınlarımızda bulunan kişileri gösterir.

Üç Vakte Kadar Yolculuk ve Para

Küçük noktaların oluşturduğu patikalar ise bir yolculuğun işaretidir.  Büyük noktalarsa, büyük çabalar sonucunda kazanılan parayı gösterir.

Kahve Falında Hayvan Figürlerine Rastlamak

Hayvan görmek ise hayvanın ne olduğuna bağlı olarak değişir. Yunus, kuş görmek çok iyidir. Kuş görmek, yakında haber alacağınızın göstergesidir. At görmek asaleti ve bereketi simgeler. Balık parasal olarak gelecek kısmet gösterir. Maymun, şüpheciliği simgelerken yırtıcı hayvanlar ise hırsı ve yarışmayı simgeler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir